پایگاه خبری تحلیلی دادمردان
امروز: یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹

اوقات شرعی

مشاوره حقوقی / آخرین عناوین سرویس
قانون رسیدگی به صلاحیت قضات

چهارشنبه ۲۶ آیان ۱۳۹۵ - ۰۶:۵۰:۰۰
تفاوت تامين دليل و تامين خواسته:

تامين خواسته:
چهارشنبه ۲۶ آیان ۱۳۹۵ - ۰۶:۱۵:۰۰
ضرب و شتم از سوی زوج | دعوای کیفری ضرب و جرح شوهر | کتک زدن زوج

همانطور که بارها مشاهده شده در خانواده ها زوج به دلیل مشکلات زیاد و اختلاف نظر با زوجه و درگیری ومشاجره در نهایت به زد و خورد وکتکاری های می انجامد.از جمله مواردي که زن مي‏تواند در دادگاه اقامه دعوي و نيز شکايت نمايد همين مسأله کتک زدن از سوي زوج مي باشد آنچه مسلم است در قانون جزا، کتک‏ کاري جرم بوده و مجازات دارد و کسي که مورد ضرب و شتم قرار مي‏گيرد مي‏تواند به دادگاه مراجعه نمايد که پس از رسيدگيهاي معمول و تأييد پزشکي قانوني، مجرم به پرداخت ديه محکوم مي‏گردد.
پنج شنبه ۲۰ آیان ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۴:۲۰
    شهادت کذب و مجازات آن

جرم شهادت کذب در صورتی مستوجب مجازات است که ؛ ادای شهادت در دادگاه و نزد مقامات رسمی صورت گرفته باشد .
چهارشنبه ۱۹ آیان ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۴:۱۱
چگونگی اعتراض به خلافی خودرو/ سرعت غیرمجاز بالاترین تخلف رانندگی در کشور/ چگونه می توان تخلفات رانندگی را اقساطی پرداخت کرد

توضیحات رئیس مرکز اجرائیات پلیس در مورد امکان پرداخت اقساطی جرائم راهنمایی و موارد مرتبط را در مطلب زیر بخوانید
جمعه ۱۴ آیان ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۱:۲۳
بازداشت ‌موقت چیست و چه تفاوتی با حبس دارد؟

بازداشت موقت مهم‌ترین و شدیدترین قرار تأمین کیفری است که به موجب آن به منظور تضمین دسترسی به متهم در مواقع لزوم، آزادی او به طور موقت سلب می‌شود.
یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۵:۳۳
شرایط باز پس گرفتن

براساس مواد ۱۰۳۷ و ۱۰۳۸ قانون مدنى؛ هریك از نامزدها مى‌تواند درصورت به هم خوردن وصلت منظور هدایایى را كه به طرف دیگر یا ابوین او براى وصلت منظور داده است مطالبه كند، اگر عین هدایا موجود نباشد مستحق قیمت هدایایى خواهدبود كه عادتاً نگاه داشته مى‌شود مگر اینكه آن هدایا بدون تقصیر طرف دیگر تلف شده باشد.
جمعه ۱۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۲:۳۳
‌قانون تعيين مدت اعتبار گواهي عدم امكان سازش

طبقه موضوع : قوانین
سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۲:۴۲
 جرم ترك انفاق و ضمانتهاى اجرايى آن - قسمت اول

مسلم است كه هيچ گروهی بدون وجود وظايف و حقوق قابل تصور نيست، چرا كه برای منضبط نمودن هر ربطه‏ای، هنجارها و قواعدی لازم است تا از تشتت و از هم گسيختگی گروه جلوگيری نموده در سوق دادن گروه به سوی اهدافش مؤثر گرددنهاد خانواده در شرع مقدس اسلام و جامعه ايران از اهميت والايی برخوردار بوده و به جهت تربيت و پرورش كودكان در بستر اين نهاد كوچك بسيار مورد توجه قرار گرفته است. همچنانكه مقدمه قانون اساسی جمهوری اسلامی ايران، خانواده را واحد بنيادين جامعه و كانون اصلی رشد و تعالی انسان محسوب داشته و توافق عقيدتی و آرمانی در تشكيل خانواده را كه زمينه ساز اصلی حركت تكاملی و رشد يابنده انسان است ، اصل اساسی دانسته و حكومت اسلامی را موظف به فراهم كردن امكانات جهت نيل به اين مقصود نموده است.
دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۱:۳۳
 مجازات آدم ربايي چيست؟

در قانون مجازات اسلامی آدم ربایی را جرم انگاری کرده است و هرکس به قصد مطالبه وجه یا مال یا به قصد انتقام یا به هر منظور دیگر به عنف یا تهدید یا حیله یا به هر نحو دیگر شخصا" یا توسط دیگری شخصی را برباید یا مخفی کند به حبس از پنج تا 15 سال محکوم خواهد شد.
شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۹:۰۰