پایگاه خبری تحلیلی دادمردان
امروز: یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹

اوقات شرعی

مشاوره حقوقی / آخرین عناوین سرویس
مفهوم قتل

قتل هميشه جرم بوده ودر رأس همه جرايم است. همچنين قتل از جرايمي است كه هميشه مورد تعقيب قرار مي گرفته و رقم سياه در آن بسيار كم است.
یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۴:۰۶
آیا استفاده از فیلترشکن جرم است؟

بنا بر نظر مقامات قانونی ذیربط، برخی سایت‌های موجود در اینترنت به دلیل عدم رعایت قوانین، فیلتر و یا پالایش می‌شوند و در این میان برخی کاربران فضای مجازی، فیلترشکن‌های مختلفی را مورد استفاده قرار داده و به سایت مورد نظر دسترسی پیدا می‌کنند.
شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۴:۵۹
مجازات

متاسفانه اخبار مربوط به کودک آزاری همواره در رسانه ها شنیده می شود. قوانین حمایت از حقوق کودکان در ایران از نواقص بسیاری رنج می‌برد
جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۸:۳۰
سوالات کلاهبرداری

پنج شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۵:۲۵
درباره جرم کلاهبرداری

کلاهبرداری عبارت است از بردن مال غیر همراه با سوء نیت از راه‏ متوسل شدن به وسایل یا عملیات متقلبانه. همچنین شروع به کلاهبرداری نیز همراه با توسل به وسایل متقلبانه برای بردن مال غیر می‏باشد.
شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۲:۰۹
      چه دخترانی نیاز به اذن پدر ندارند؟

نظام خانواده بلاشک رکن اصلی و اساسی هر جامعه است و توجه بسیار ی به آن در جوامع شرقی شده است از این رو دین مبین اسلام تاکید زیادی بر حفظ خانواده داشته است لذا هر چه اساس خانواده محکم ترو منسجم تر باشد به همان نسبت جامعه محکم تر است
جمعه ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۱:۲۱
آیا ایجاد مزاحمت برای بانوان جرم است؟

بعضا ما می بینیم که در معابر عمومی آقایی مزاحم کودکان و به خصوص زنان می شود . در این مطلب می خواهیم بررسی کنیم که آیا این عمل جرم است و در صورت جرم بودن میزان مجازات آن چقدر است ؟
پنج شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۲:۳۷
قوانین روابط موجر و مستأجر

قانون راجع به تعديل مال الاجاره ها
چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۰:۰۷
زنا

این اصلاح از مفاهیم فقهی است. جماع غیرمشروع خواه در جهت آلت تناسلی باشد خواه نه. برای تحقق زنا علاوه بر عنصر عدم مشروعیت مواقعه وعمد شرط است که زانی بالغ باشد. اگرچه طرف او نابالغ باشد و شرط است که زانیه بالغه باشد. اگرچه طرف او نابالغ باشد و زانی عاقل باشد. ولو این که طرف عاقله نباشد و زانیه عاقله باشد. اگرچه طرف عتقل نباشد و شرط است که دخول لااقل به قدر حشفه باشد. هم چنین گفته شده است علم به جرم بودن زنا شرط تحقق این جرم است.
سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۱:۰۵
ابعاد حقوقی زباله در متون قانونی

معامله مجرمانه بر سر پسماند
دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۶:۴۵