پایگاه خبری تحلیلی دادمردان
امروز: دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸

اوقات شرعی

دیدگاه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص بیانات رهبری درباره برجام
بیانات رهبر انقلاب موضعی گویا برای طرف های غربی ست/غرب در برجام حتی خواسته های حداقلی ایران را بر نمی تابد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیانات رهبر انقلاب موضعی گویا برای طرف های غربی ست عنوان کردند: غرب در برجام حتی خواسته های حداقلی ایران را بر نمی تابد.

به گزارش دادمردان به نقل از  عصرهامون مقام معظم رهبری شب گذشته در دیدار سران سه قوه، مسئولان و کارگزاران نظام، مدیران ارشد دستگاه‌های مختلف و عناصر فعال سیاسی، اجتماعی و فرهنگی با اشاره به نقاط ضعف و قوت برجام، نظام اسلامی را عنصری قدرتمند دانستند که منافع ظالمانه استکبار را به چالش کشیده است. در تماسی که برخی پایگاه های خبری بومی استان با نمایندگان مجلس شورای اسلامی داشتند، با بیان اینکه بیانات رهبر انقلاب موضعی گویا برای طرف های غربی ست عنوان کردند: غرب در برجام حتی خواسته های حداقلی ایران را بر نمی تابد.

 بیانات برجامی رهبر انقلاب موضعی گویا برای طرف های غربی ست
 علیم یار محمدی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی درگفت و گو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: بیانات رهبر انقلاب موضعی گویا و جوابی قاطع برای طرف های غربی است.
وی با بیان اینکه این بیانات مهمترین و سنگین ترین مواضع اصولی در قبال برجام بود ادامه داد: طرف های غربی باید منتظر چنین پاسخ قاطعی از سوی ایران در برابر سخنان ناسنجیده خود می بودند.
یار محمدی در خصوص معضل بیکاری افزود: آقای رئیس جمهور این مورد را باز کردند که با حرکت اقتصاد مقاومتی برای بنگاه ها و صنایع کوچک قرار است اقدام عملی خوبی صورت گیرد و بستری فراهم شود تا اشتغال زایی رونق گیرد.

به «آتش کشیدن برجام» بهترین واکنش به تهدیدات کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکاست

نماینده مردم زاهدان در مجلس در گفت و گو با خانه ملت گفت: سخنان روز گذشته مقام معظم رهبری بهترین پاسخ به تهدیدات کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکاست.
علیم یارمحمدی گفت: «به آتش کشیدن برجام» در صورت «پاره کردن برجام» بهترین و قاطع‌ترین واکنشی بود که عالی‌ترین مقام سیاسی کشورمان روز گذشته با شجاعت نسبت به مواضع خصمانه کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا بیان کردند.
وی تاکید کرد: سخنان مقام معظم رهبری بهترین پاسخ به تصمیم نابجای احتمالی کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا پس از قرار گرفتن در جایگاه رییس‌جمهور است که یقینا بهترین واکنش است. سخنان قاطعانه عالی‌ترین مقام سیاسی کشور یقینا هشدار و زنگ خطری است به آمریکایی‌هایی که به قانون و توافقات بین‌المللی پایبندی ندارند.
به گزارش ایسنا؛ نماینده مردم زاهدان در مجلس با تاکید بر اینکه تیم مذاکره کننده هسته‌ای باید همچون گذشته در مذاکرات برجام، هوشیار و زیرک باشند، گفت: گروه کاری جمهوری اسلامی ایران باید هوشیارانه به سخنان  مقام معظم رهبری توجه داشته باشند تا علاوه بر اینکه در تله مکر و نیرنگ طرف‌های غربی به ویژه آمریکا نیفتند بتوانیم از امتیازات برجام در بهترین سطح بهره‌مند شویم. برای برد - برد ماندن برجام باید کارشناسان مجرب برجام کشورمان همه ابعاد را به دقت مدنظر قرار داشته باشند و خوراک لازم را برای حداکثر نگهداشتن منافع کشورمان به مدیران اجرایی و سیاسی ارشد بدهند.

 

اقتصاد مقاومتی گامی در جهت نجات اقتصاد کشور
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اولویت اصلی کشور را مسئله اشتغال جوانان بیکار عنوان کرد و گفت: خرید چند هواپیما از کشورهای بیگانه نه تنها مشکل اقتصادی کشور را حل نکرد بلکه زمینه وابستگی کشور به قطعات هواپیمایی را افزایش داد.
حسینعلی شهریاری در گفت و گو با خبرنگار زاهدانه با بیان اینکه نباید به آمریکا اعتماد کرد، اظهار داشت: قبل از برجام بارها رهبر انقلاب تاکید کردند که به آمریکا و اروپا نمی توان اعتماد کرد اما متاسفانه دولتمردان ما اعتماد کرده و نتیجه اعتماد آنها این است که امروز نه تنها آمریکا همکاری لازم را در این راستا ندارد بلکه بانک ها و شرکت های اروپایی را هم از سرمایه گذاری مشترک با ایران منع کرده است. 
وی با بیان اینکه غربی ها به فکر منافع خود و اسرائیلی ها هستند، گفت:  غربی ها احساس می کنند که اگر برجام به طور جدی اجرا شود جمهوری اسلامی ایران به اهداف بلند مدتی که دارد دست پیدا می کند و بر خلاف میل باطنی آنها اسرائیل در منطقه تضعیف می شود به همین دلیل بدعهدی کرده و وفای به عهد نمی کنند.
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در خصوص رفع معضل بیکاری و رکود در کشور بیان کرد: اقتصاد مقاومتی تنها راه نجات اقتصاد کشور است چراکه در این خصوص نیز رهبر انقلاب بارها تاکید کردند.
وی در تکمیل این مطلب افزود: دولت، مجلس، کارشناسان دانشگاه ها و مراکزآموزشی، کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس باید با همکاری و چاره اندیشی یکدیگر در این راستا راهکارهایی را ارائه دهند که چگونه می توان اقتصاد مقاومتی را اجرایی و عملیاتی کرد.

اولویت اصلی کشور مسئله اشتغال جوانان است

وی ادامه داد: اولویت اول کشور بر اساس فرمایشات رهبر انقلاب مسئله اشتغال جوانان بیکار است از اینرو خرید چند هواپیما از کشورهای بیگانه نه تنها مشکل اقتصادی کشور را حل نکرد بلکه زمینه وابستگی کشور به قطعات هواپیمایی را نیز بیشتر کرد زیرا در دوران سی واندی که از انقلاب اسلامی می گذرد هم ما هواپیمای بومی داشتیم اما آمریکا از دادن قطعات آن به ایران خودداری کرد لذا باید گفت در این راستا دولتمردان راه را گم کردند.
وی بیان داشت: اگر چیزی به نفع کشورهای آمریکایی باشد که با آن موافقت کرده اما وقتی پای سرمایه گذاری مشترک با ایران به میان می آید نه تنها همکاری لازم را نکرده بلکه بانک ها و شرکت های اروپایی را هم از این کار منع می کند. 
 نماینده مردم زاهدان در  مجلس شورای اسلامی گفت: باید اولویت اصلی کشور تقویت سیستم ریلی، راه آهن، جاده و آسفالت باشد که سالانه منجر به مرگ هزاران نفر در جاده ها می شود و این امر خود باعث ضربه به نیروی انسانی واقتصاد کشور است از اینرو نباید خرید چند هواپیما در اولویت اول باشد.

مواضع رهبری دیروز به طور واضح بیان شد

نماینده مردم ایرانشهر گفت: خواست غرب تسلیم کامل ایران است بطوریکه یک خواسته حداقلی در ارتباط با مطالبات ملت ایران را بر نمی تابد.
محمد نعیم امینی فرد در گفت و گو با خبرنگار پهره ضمن ابراز خرسندی از حضور خود در جمع دیدار کنندگان کارگزاران نظام با مقام معظم رهبری گفت: رهبر انقلاب دیروز به طور واضح مواضع خود را بیان نمودند.
وی گفت: در تعاملات ایران با کشورهای خارجی از جمله آمریکا و غرب مواضع عزتمندانه ایران توسط رهبر معظم انقلاب ترسیم شده است.


غرب در برجام حتی خواسته های حداقلی ایران را بر نمی تابد
نماینده مردم ایرانشهر در خصوص واکنش آمریکا نسبت به بیانات مقتدرانه رهبری که اگر آمریکا برجام را پاره می کند؛ ما هم آن را به آتش می کشیم افزود: آمریکا اگر از توانمندی های ما مطمئن باشد که هست؛ عقلأ و قطعأ نباید بیشتر از این پیشروی های جهان خوارانه اش را ادامه دهد.
امینی فرد گفت: خواست غرب تسلیم کامل ایران است بطوریکه یک خواسته حداقلی در ارتباط با مطالبات ملت ایران را بر نمی تابد از این رو به جای عمل کردن به تعهدات با بی اعتقادی به برجام به دنبال کمرنگ کردن مفاد بین دو کشور است.
نماینده ایرانشهر با اشاره به بخش دیگری از فرمایشات رهبری که فرمودند برخی از خریدهای این برهه دولت از اولویت بالایی برخوردار نیست افزود: دولت به کمک مجلس به دنبال حل معضل رکود و بیکاری است که مطمئنیم مردم در ماههای آینده با خبرهای خوبی در این زمینه رو به رو خواهند شد.
 

تعبیر مقام معظم رهبری از برجام؛جدیت نظام را نشان می دهد
پورمحمدی نماینده مردم کرمان در مجلس شواری اسلامی در گفت و گو با سفیر شرق سخنان رهبری را حاکی از جدیت نظام اسلامی عنوان کرد .

وی گفت:طبق مبانی دینی با تکیه بر اصل اعتماد می توان از بحران ها عبور کرد.حالا اگر کسی بخواهد پیمان شکنی بکند , این ضعف نشان روسیاهی اوست.
وی افزود در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا احتمال صدق و کذب برجام وجود دارد و باید با تکیه بر بصیرت رهبری از این چالش به سلامتی عبور کرد.وی افزود: طبق ادعای سران غربی مذاکره کننده برجام قرار بود بسیاری از بانکهای اروپایی و آمریکایی در ایران سرمایه گذاری کنند اما این امر تا کنون محقق نشده است چرا که نه تنها هیچگونه اقدام  موثر و مثبتی در این راستا صورت نگرفت بلکه به انحای مختلف در این زمینه از سوی دول اروپایی و آمریکایی, سنگ اندازی شد.
وی ادامه داد: تفسیر رهبری از برجام امروز , حقایق را آشکار کرده است و مسلمانان مکلف هستند برای حفظ نظام اسلامی تحت امر ولایت فقیه با بصیرت قدم بردارند.
پورمحمدی در پایان برجام را فرصتی مغتنم جهت معرفی چهره صلح طلب کشور ایران در جهان شمرد و بازرسی های مکرر آژانس بین المللی انرژی اتمی را گواه صدق این ادعا دانست.
  غرب پاره کردن برجام را تعرفه ای برای گرفتن رأی می داند

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با شستون اشتغال جوانان را در سایه حمایت دولت و سرمایه گزاری،سرمایه داران عنوان کرد وگفت:برای حل مشکل رکود و اشتغال زای باید امنیت در کشور افزایش یابد.

بهرام پارسایی در گفت و گو با خبرنگار شستون با بیان اینکه غرب پاره کردن برجام را تعرفه ای برای گرفتن رای می داند،اظهار داشت:ما آمادگی این را داریم که جواب عهد شکنی را با عهد شکنی بدهیم.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری بیان کرد:باید خرید هواپیما کارشناسی شود تا بدانیم آیا خریدن هواپیما در اولویت کار بوده است یا خیر.
پارسای با بیان اینکه اگر  حرکت گستاخانه ای  بر علیه کشور و ملت صورت گیرد، باید با قاطعیت پاسخ داد و در ادامه افزود:تا وقتی که طرف مقابل برجام عهد شکنی نکند ما هم عهد شکنی نخواهیم کرد.
وی  با بیان اینکه برآیند برجام بازخورد خوبی داشته است،اظهار داشت :تلاش های دکتر ظریف و هیئت دولت در برجام بیشتر شود.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اشتغال جوانان را در سایه حمایت دولت و سرمایه گزاری،سرمایه داران عنوان کرد وگفت:برای حل مشکل رکود و اشتغال زای باید امنیت در کشور افزایش یابد و بخش خصوصی توانمند تر شود.
وی در پایان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری تصریح کرد:عهد شکنی در  اسلام حرام است و ما وفای به عهد داریم ولی جواب پیمان شکنی ،پیمان شکنی است.

با آمريكا بايد با زبان قدرت و مثل خودش حرف زد
نماينده مردم شهرستان خاش در مجلس شوراي اسلامي در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع مسئولان، اظهار كرد: در مبحث برجام باید منافع ملت ایران در ابعاد مختلف دیده شود و لذا این موضوع در عمل و رفتار آمریکائیها و غربیها باید مشاهده شود.
 
علی کرد با بيان اینکه مقام معظم رهبری در نشستهای مختلف و از جمله دیدار با کارگزاران نظام گلایه مندی ها و دغدغه ها را فرمودند، افزود: اینکه آمریکاییها قابل اعتماد نیستند بر همگان نمایان است و مواضع ایشان در فرمایشات اخیر از اصولی ترین مواضع به شمار می رود زیرا نتایج مذاکرات و تعهدات طرفین در مبحث برجام قابل لمس نیست.
 
وي تصريح كرد: ما می‌توانیم از ظرفیت کشورهای این گروه که در شورای امنیت هم حضور دارند برای دستیابی به حقوقی که در برجام بیان شده، استفاده کنیم. 

برجام، بدون دستاورد در دوران پسابرجام پاره شد
کرد گفت: شجاعت و درایت رهبری است که فرمودند ما ناقض توافقنامه نیستیم اما اگر کسانی که کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا هستند و ادعا می‌کنند که اگر رئیس جمهور شوند برجام را پاره می کنند ما آن را آتش می‌زنیم.
وی اذعان كرد: غربیها همواره از اعتماد و همکاری و وفای به عهد سخن گفته اند و ایران را ناقض تعهدات خوانده اند که این امر بر خلاف موازین بین المللی بوده که بدون اثبات مدارک نقض کشور ما را محکوم و کشور و ملت را تحت فشار و تهدید و تحریم قرار می دهند.
کرد ادامه داد: حسن نیت ایران اسلامی در مبحث برجام بارها و بارها به خوبی نشان داده شده است اما طرفهای غربی نتوانسته اند به تعهدات خود عمل کنند.
وي خاطرنشان كرد: به لطف خدا و عنایت رهبری  که به موقع مسائل را بیان می‌کنند، امیدواریم مسئولان در ابعاد مختلف سیاسی، امنیتی، فرهنگی، اقتصادی و مسائل دیگر به درستی متوجه رد پای دشمن شوند و راه نفوذ آن را ببندند.
نماينده مردم شهرستان خاش گفت: یکی از نعمت های انقلاب اسلامی طراحی جدید حکومت بر پایه اصل ولایت فقیه است و ولی فقیه همواره موتور محرک نظام جمهوری اسلامی را حفظ و همواره حامی مجریان حکومت بوده است.
وي بيان كرد: در مباحث اشتغالزایی و  رفع معضل بیکاری و رشد شاخص های اقتصادی در کشور مشکلات فراوانی وجود دارد لذا همت دولت و حمایت از تولیدات داخلی می توانند به تحقق شعار سال کمک کند.
كرد با بيان اينكه مباحث فرهنگی یکی دیگر از تاكيدات رهبر معظم انقلاب است، اظهار كرد: ایشان تاکید داشتند که نمایندگان مجلس باید در موضوع فرهنگ ورود پیدا کنند و نسبت به رفع معضلات فرهنگی تلاش ویژه ای را داشته باشند.
انتهای پیام/

سرویس : سیاسی
تاریخ : ۱۳۹۵/۳/۲۷ - ۱۱:۲۸
کد خبر: ۴۲۲۹۷۱
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۷ + ۸
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۶/۱۲/۱۷ - ۲۱:۵۸
کاهش 8 درصدی سرقت در سیستان و بلوچستان/سمساری ها و ضایعات فروشی ها زیر ذره‌بین قانون
رئیس اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان گفت: در راستای جرم سرقت، طی هفت ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال 95 با کاهش 8درصدی و کشف بیش از 92درصدی این جرم در استان مواجه بوده‌ایم.
۱۳۹۶/۱۲/۱۷ - ۲۱:۵۰
اعتیاد ۶دهم درصدی بانوان کشور به مواد مخدر/عدم توجه به اعتیاد زنان موجب نابودی خانواده ها می شود
هرچند آمار ها نشان دهنده نسبت کمتر زنان معتاد در برابر مردان گرفتار به این بیماری است اما به طور کلی در چند سال اخیر زنان به دلایل مختلف به سمت استعمال مواد مخدر گرایش پیدا کرده اند که این موضوع موجب ...
۱۳۹۶/۱۲/۱۷ - ۲۱:۴۸
برخورد قاطع پلیس با بر هم زنندگان نظم و امنیت/ اشرار مسلح قصرقندی دستگیر شدند
فرمانده انتظامی قصرقند گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون با اجرای طرح امنیت اجتماعی در شهرستان، 9 تن از سارقان مسلح قصرقند در طی چند عملیات جداگانه دستگیر شدند.
۱۳۹۶/۱۲/۱۷ - ۲۱:۴۷
سرعت زیاد بازهم حادثه آفرید/ واژگونی پرايد 5 کشته و مجروح برجا گذاشت
رئيس پليس راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: واژگونی یک دستگاه سواری پراید در محورنیکشهر به ایرانشهر 2 کشته و 3 مجروح برجای گذاشت.
۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۱۳:۲۴
دستگیری 69 نفرسارق در سطح شهرستان/افزایش 400درصدی کشفیات کالای قاچاق در قصرقند
فرمانده انتظامی قصرقند گفت: از ابتدای سال 96 تا کنون با اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در سطح شهرستان قصرقند اقدامات چشمگیری در کاهش جرم و ناامن سازی شهرستان برای مجرمان انجام شده است.
۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۱۳:۲۲
برنامه های ماهواره ای موجب بلوغ زودرس در کودکان می شود/تهاجم فرهنگی غرب عامل گسترش فرهنگ برهنگی و خشونت طلبی است
یک کار شناس ارشد روانشناسی گفت: یکی از مهمترین و آشکارترین پیامدهای منفی ورود ماهواره به خانه و دیدن فیلم ها و برنامه های نا مناسب آن افزایش خشونت در جامعه و از بین رفتند حد و مرز های موجود در جامعه ا...
۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۱۳:۲۰
سیستان و بلوچستان از رکورددار حاشیه‌نشینی در کشور/ افت تحصیلی دانش آموزان تا عقب افتادگی ۱۰۰ساله از خدمات شهری در استان
سیستان و بلوچستان یکی از رکوردداران حاشیه‌نشینی در کشور است که تنها در ۴ شهر آن بیش از یک میلیون حاشیه‌نشین زندگی می کنند و عدم توجه کافی مسئولان به حل این معضل سیستان و بلوچستان را با بحران جدی روبه ...
۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۱۳:۱۷
قتل برای پنهان‌ماندن رابطه پنهانی/قاتل جوان نیکشهری شناسایی شد
دادستان عمومی و انقلاب نیکشهر گفت: یک مرد جوان در این شهرستان برای پنهان‌ماندن رابطه پنهانی‌اش با زنی، نقشه یک جنایت را طراحی کرد و مردی را که از این رابطه اطلاع داشت به قتل رساند.
۱۳۹۶/۱۲/۵ - ۱۳:۵۹
فرصت خدمت به مردم در نظام جمهوری اسلامی افتخار است
رئیس کل دادگستری استان صبح امروز در نشست شورای قضائی استان ضمن طرح مباحث اخلاقی بیان داشت : فرصت خدمت به مردم در نظام جمهوری اسلامی افتخار است و باید تلاش نماییم تا عملکردمان در جهت رضایت خداوند و مور...
۱۳۹۶/۱۲/۵ - ۱۳:۵۵
واژگونی سواری پژو پارس 2 کشته و یک مجروح برجای گذاشت
بر اثر واژگوني يك دستگاه سواري پژو پارس به علت تخطی از سرعت مطمئنه در محور"ایرانشهر - خاش" فرعي ابتر، دو سرنشین جان خود را از دست دادند و راننده مجروح شد.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها