پایگاه خبری تحلیلی دادمردان
امروز: دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸

اوقات شرعی

"حبیب سپاه" و تاریخ‌سازی در 8 سال دفاع مقدس + تصاویر
سردار همدانی از فرماندهان جنگ تحمیلی و از یادگاران دوران دفاع مقدس به حساب می‌آید.

به گزارش دادمردان، سردار سرتیپ پاسدار شهید حاج حسین همدانی، یکی از فرماندهان نخبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که بین سپاهیان به "حبیب سپاه" معروف شده بود. وی، تجربه فرماندهی جنگ‌های ناهمتراز در اوایل جنگ تحمیلی در مبارزه با ضدانقلاب در کردستان و تجربه جنگ تحمیلی در استان‌های غربی(کردستان، همدان و کرمانشاه)، فرماندهی سپاه محمد رسول‌الله(ص)، مشاور فرمانده کل سپاه و جانشینی قرارگاه امام حسین(ع) را در کارنامه داشت.

 
سردار سرتیپ پاسدار حسین همدانی، از فرماندهان دوران دفاع مقدس و مستشاران ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مدافعان حرم در طول سال‌های گذشته که نقش تعیین‌کننده‌ای در حفظ و حراست حرم حضرت زینب(س) و کمک و تقویت جبهه مقاومت اسلامی در جنگ تروریستی سوریه داشت و بین ارتش و مردم این کشور و در جبهه مقاومت به "ابو وهب" مشهور شده بود، در مهرماه 94 در حین انجام مأموریت‌های مستشاری در حومه شهر حلب به دست تروریست‌های داعشی به شهادت رسید.
 
حبیب سپاه و تاریخ‌سازی در 8 سال دفاع مقدس + تصاویر
سردار همدانی، یکی از بنیانگذاران سپاه منطقه غرب خصوصاً استان "همدان" و "کردستان" بود و از فرماندهان جنگ تحمیلی و از یادگاران دوران دفاع مقدس به حساب می‌آید. 
 
روایت رسانه‌‍‌های خارجی از سردار همدانی 
 
نشریه Foregn Policy درباره سردار همدانی نوشت؛ او در اوایل 1979 برای مبارزه با شورشیان "کردستان" و سپس در جنگ ایران و عراق(دوران 8 سال دفاع مقدس) ایفای نقش کرد.
 
روزنامه Wall Street Journal سردار همدانی را اینگونه معرفی کرد؛ ژنرال همدانی، یکی از فرماندهان نخبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده و او به عنوان افسر سپاه پاسداران، اعلام خدمت داشته است. همدانی، یک متخصص در نحوه رزم عملیات نیروهای منظم با شبه‌نظامیان است.
 
حبیب سپاه و تاریخ‌سازی در 8 سال دفاع مقدس + تصاویر
 
سایت Iran Briefing با اشاره به سوابق سردار همدانی در دوران جنگ تحمیلی و مبارزه با ضدانقلاب، یادآور شد: ژنرال همدانی، 32 سال خدمت کرده و در جبهه‌های غرب به ایفای نقش پرداخته است.
 
سایت Wnd درباره سردار حسین همدانی عنوان داشت: ژنرال حسین همدانی، یکی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. این سایت به نقل از سردار همدانی نوشت: "در طول این نزاع(جنگ تروریست‌های تکفیری با ملت مظلوم سوریه) تجربیات آموزشی به ملت سوریه بدون هیچ انتظاری منتقل شد."
 
نشریه Foregn Policy درباره سردار همدانی نوشت: او در اوایل 1979 برای مبارزه با شورشیان "کردستان" و سپس در جنگ ایران و عراق(دوران 8 سال دفاع مقدس) ایفای نقش کرد. 
 
 
حبیب سپاه و تاریخ‌سازی در 8 سال دفاع مقدس + تصاویر
حبیب سپاه، در عنفوان جوانی با تفکرات حضرت امام(ره) آشنا شد و از محضر درس مکارم اخلاق و احکام شهید محراب آیت‌الله مدنی که در همدان تبعید بود، بهره‌ای بسزا برد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، پایه‌گذاری و تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان همدان را آغاز و خود نیز به‌عنوان یکی از ارکان اصلی شورای عالی فرماندهی سپاه استان همدان، فعالیتش را شروع نمود و با کمک همرزمان و پاسداران آن خطه، به پاکسازی عناصر طاغوت و عوامل فساد و نفاق مبادرت کرد و از آنجایی که چندین بار به‌ دست ساواک دستگیر شد و مورد تعقیب بود، عوامل طاغوت را به‌خوبی می‌شناخت. 
 
شهید همدانی، با آغاز جنگ تحمیلی، لحظه‌‌ای درنگ نکرده و راه کردستان را در پیش گرفت و از آنجا که پیش از جنگ نیز به کمک مردم محروم کردستان شتافته و با دیگر دوستان و همرزمانش در آنجا نیز گروهک‌های ضد انقلاب را می‌شناخت، دیری نپایید که به صف دشمن‌ستیزان پیوست و فرماندهی عملیات‌های مطلع‌الفجر را با پیروزی کامل تجربه کرد.
 
حبیب سپاه و تاریخ‌سازی در 8 سال دفاع مقدس + تصاویر
فرماندهی جبهه میانی سرپل ذهاب هم از دیگر گام‌‌هایی بود که ابووهب در راستای مبارزه با دشمن بعثی برداشت و پس از مدتی کوتاه به‌همراه حاج احمد متوسلیان و شهید همت و شهید شهبازی، در تشکیل و سازماندهی لشکر 27 محمد رسول الله(ص) نقش بسزایی داشت. عملیات فتح‌المبین و بیت‌المقدس آن هم با مسئولیت فرماندهی محورهای عملیاتی، تجربه‌ای نو در قالب هدایت تیپ و لشکر بود که سردار همدانی به عنوان یکی از فاتحان خرمشهر کسب کرد. وی پس از تشکیل یگان‌های رزم سپاه، به‌عنوان بانی و نخستین فرمانده لشکر 32 انصارالحسین(ع) استان همدان، وارد میدان نبرد علیه دشمن بعثی شد. 
 
سردار سرتیپ همدانی، مفتخر به دریافت دو نشان فتح از دست مقام معظم رهبری است که به‌خاطر هدایت و فرماندهی موفق لشکرهای تحت امر در دوران دفاع مقدس بوده است.
 
 
حبیب سپاه و تاریخ‌سازی در 8 سال دفاع مقدس + تصاویر
اما زمان زیادی طول نکشید که هدایت و فرماندهی لشکر 16 قدس گیلان را به شهید همدانی واگذار کردند و عملیات‌‌های مهم و حیاتی همچون کربلای 4 و کربلای 5 را با شیرمردان گیلکی به سرانجام رساند. شهید همدانی در سمت معاونت اطلاعات و عملیات قرارگاه عملیاتی قدس که چندین لشکر و تیپ مستقل را تحت امر داشت، به عنوان فرماندهی زبده همچون دیگر فرماندهان سپاه اسلام، همواره آماده نبرد با دشمن بود و تا آخرین عملیات موفق سپاه اسلام با منافقین کوردل که با نام مرصاد به نتیجه رسید نیز لحظه‌ای آرام نگرفت و پس از دفاع مقدس به دانشگاه فرماندهی و ستاد رفته و تحصیل تئوریک و آکادمیک هدایت یگان‌ها را هم به تجربیات ارزنده‌اش افزود و با انتصاب به‌عنوان فرمانده قرارگاه نجف اشرف و لشکر 4 بعثت در غرب کشور، کارنامه‌ای موفق از خود به جای گذاشت. 
 
معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی و جانشینی نیروی مقاومت بسیج در دو دوره و فرماندهی لشکر 27 محمد رسول‌الله و به‌همراه آن، جانشینی قرارگاه ثارالله، از دیگر مسئولیت‌های این شهید بزرگوار بود و معاون مرکز راهبردی سپاه و مشاور عالی فرمانده کل سپاه و جانشینی سازمان بسیج مستضعفان، از او فرمانده‌ای کهنه‌کار با کوله‌باری تجربه و شناخت ساخت که سبب شد حساس‌ترین و مهمترین سپاه کشور که دارای ویژگی‌های خاص است، به‌عهده وی گذاشته شود. 
 
حبیب سپاه و تاریخ‌سازی در 8 سال دفاع مقدس + تصاویر
 
مسئولیت‌های سردار سرتیپ شهید حاج حسین همدانی در هشت سال دفاع مقدس
 
1 ــ فرمانده لشکر 32 انصارالحسین استان همدان
2 ــ فرمانده لشکر 16 قدس استان گیلان
3 ــ معاونت عملیات قرارگاه قدس
 
مسئولیت‌های پس از دفاع مقدس
 
1 ــ فرمانده قرارگاه نجف اشرف و فرمانده لشکر 4 بعثت
2 ــ رئیس ستاد نیروی زمینی سپاه پاسداران
3 ــ جانشینی فرمانده نیروی مقاومت بسیج سپاه (دو دوره) 
4 ــ مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
5 ــ جانشین سازمان بسیج مستضعفان
6 ــ فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص) تهران
 
منبع:عصرهامون
سرویس : با شهدا
تاریخ : ۱۳۹۵/۶/۲۷ - ۱۰:۱۳
کد خبر: ۴۲۴۹۱۰
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۲ + ۹
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۶/۱۲/۱۷ - ۲۱:۵۸
کاهش 8 درصدی سرقت در سیستان و بلوچستان/سمساری ها و ضایعات فروشی ها زیر ذره‌بین قانون
رئیس اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان گفت: در راستای جرم سرقت، طی هفت ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال 95 با کاهش 8درصدی و کشف بیش از 92درصدی این جرم در استان مواجه بوده‌ایم.
۱۳۹۶/۱۲/۱۷ - ۲۱:۵۰
اعتیاد ۶دهم درصدی بانوان کشور به مواد مخدر/عدم توجه به اعتیاد زنان موجب نابودی خانواده ها می شود
هرچند آمار ها نشان دهنده نسبت کمتر زنان معتاد در برابر مردان گرفتار به این بیماری است اما به طور کلی در چند سال اخیر زنان به دلایل مختلف به سمت استعمال مواد مخدر گرایش پیدا کرده اند که این موضوع موجب ...
۱۳۹۶/۱۲/۱۷ - ۲۱:۴۸
برخورد قاطع پلیس با بر هم زنندگان نظم و امنیت/ اشرار مسلح قصرقندی دستگیر شدند
فرمانده انتظامی قصرقند گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون با اجرای طرح امنیت اجتماعی در شهرستان، 9 تن از سارقان مسلح قصرقند در طی چند عملیات جداگانه دستگیر شدند.
۱۳۹۶/۱۲/۱۷ - ۲۱:۴۷
سرعت زیاد بازهم حادثه آفرید/ واژگونی پرايد 5 کشته و مجروح برجا گذاشت
رئيس پليس راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: واژگونی یک دستگاه سواری پراید در محورنیکشهر به ایرانشهر 2 کشته و 3 مجروح برجای گذاشت.
۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۱۳:۲۴
دستگیری 69 نفرسارق در سطح شهرستان/افزایش 400درصدی کشفیات کالای قاچاق در قصرقند
فرمانده انتظامی قصرقند گفت: از ابتدای سال 96 تا کنون با اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در سطح شهرستان قصرقند اقدامات چشمگیری در کاهش جرم و ناامن سازی شهرستان برای مجرمان انجام شده است.
۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۱۳:۲۲
برنامه های ماهواره ای موجب بلوغ زودرس در کودکان می شود/تهاجم فرهنگی غرب عامل گسترش فرهنگ برهنگی و خشونت طلبی است
یک کار شناس ارشد روانشناسی گفت: یکی از مهمترین و آشکارترین پیامدهای منفی ورود ماهواره به خانه و دیدن فیلم ها و برنامه های نا مناسب آن افزایش خشونت در جامعه و از بین رفتند حد و مرز های موجود در جامعه ا...
۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۱۳:۲۰
سیستان و بلوچستان از رکورددار حاشیه‌نشینی در کشور/ افت تحصیلی دانش آموزان تا عقب افتادگی ۱۰۰ساله از خدمات شهری در استان
سیستان و بلوچستان یکی از رکوردداران حاشیه‌نشینی در کشور است که تنها در ۴ شهر آن بیش از یک میلیون حاشیه‌نشین زندگی می کنند و عدم توجه کافی مسئولان به حل این معضل سیستان و بلوچستان را با بحران جدی روبه ...
۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۱۳:۱۷
قتل برای پنهان‌ماندن رابطه پنهانی/قاتل جوان نیکشهری شناسایی شد
دادستان عمومی و انقلاب نیکشهر گفت: یک مرد جوان در این شهرستان برای پنهان‌ماندن رابطه پنهانی‌اش با زنی، نقشه یک جنایت را طراحی کرد و مردی را که از این رابطه اطلاع داشت به قتل رساند.
۱۳۹۶/۱۲/۵ - ۱۳:۵۹
فرصت خدمت به مردم در نظام جمهوری اسلامی افتخار است
رئیس کل دادگستری استان صبح امروز در نشست شورای قضائی استان ضمن طرح مباحث اخلاقی بیان داشت : فرصت خدمت به مردم در نظام جمهوری اسلامی افتخار است و باید تلاش نماییم تا عملکردمان در جهت رضایت خداوند و مور...
۱۳۹۶/۱۲/۵ - ۱۳:۵۵
واژگونی سواری پژو پارس 2 کشته و یک مجروح برجای گذاشت
بر اثر واژگوني يك دستگاه سواري پژو پارس به علت تخطی از سرعت مطمئنه در محور"ایرانشهر - خاش" فرعي ابتر، دو سرنشین جان خود را از دست دادند و راننده مجروح شد.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها