پایگاه خبری تحلیلی دادمردان
امروز: جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹

اوقات شرعی

نفوذ معنوی بسیج مختص جغرافیای ایران اسلامی نیست/تفکر بسیجی، داعش را در سوریه و عراق ناکام گذاشت
صبح امروز با حضور جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران تجمع20 هزار نفری یاوران انقلاب, مدافعین حرم در زاهدان آغاز شد.

به گزارش دادمردان؛ به نقل از عصرهامون ، تجمع۲۰ هزار نفری یاوران انقلاب مدافعین حرم صبح امروز با حضور سردار عبدالله عراقی جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران، آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان، اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان، سردار معروفی فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان، سردار گشتاسب جانشین قرارگاه قدس نیروی زمین سپاه ، سردار رحیمی فرمانده نیروی انتظامی و مولوی سلامی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری آغاز شد.
تجمع بزرگ یاوران انقلاب مدافعین حرم با حضور 20 هزار نفر از بسیجیان, 11لشکر, 33 تیپ و 114 گردان برگزار می شود.
در این تجمع بزرگ یک گردان از روحانیون شیعه و سنی, یک گردان از عشایر و یک گردان سران طوایف شرکت می کنند.

نفوذ معنوی بسیج امروز مختص جغرافیای ایران اسلامی نیست
سردار حسین معروفی فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در تجمع ۲۰ هزار نفری بسیجیان ضمن قدردانی از حضور سردار عراقی یادگار ۸ سال دفاع مقدس اظهار داشت: سردار عراقی شخصیتی است که در نبرد سخت ، نیمه سخت و نرم به خوبی درخشیده و مایه عزت وسربلندی انقلاب و سرباز امام و انقلاب باقی مانده است به خصوص در جنگ احزاب سال ۸۸ توانست مسئولیت خود را در استان تهران به خوبی انجام دهد.
 وی ضمن تبریک سی و هفتمین سالگرد بسیج مستضعفین به دست رهبر کبیر انقلاب ادامه داد: امروز نفوذ معنوی بسیج مختص جغرافیای ایران اسلامی نیست بلکه بسیج یک فرهنگ ، جریان ،آرمان و تفکر است.
 
تفکر بسیجی حلال مشکلات است
سردار معروفی با بیان اینکه تفکر بسیجی حلال مشکلات است تصریح کرد: تفکر بسیجی انقلابی گری،مدیریت جهادی و جامعه الاطراف نگری است.
فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان از دیگر خصوصیات تفکر بسیجی عمل گرایی، ذوب شدن در ولایت،ولایت پذیری،ولایت باوری ، خدمت بی منت به مردم و اخلاص در عمل و صداقت در رفتار دانست و افزود: تفکر بسیجی یعنی مردم داری و مردم یاری ، رسالت محوری، یعنی پیشروندگی اهداف نظام اسلامی و استکبار ستیزی که دستاورد ملی ماست .
وی با بیان اینکه تفکر بسیجی دشمن شناسی ،اقتدار، عزت و شرف است ، ادامه داد: امادگی همه جانبه برای دفاع از انقلاب و ملت عزیز ایران ،خود باوری و نگاه به استعداد درونی ،امید به اینده انقلاب تنها در تفکر بسیجی است.

بسیج یک ظرفیت انقلابی است
سردار معروفی با بیان اینکه بسیجی سیاسی است ولی سیاسی کار نیست، گفت: تفکر بسیجی ،تفکر اهل بیت است و منطق بسیج ،منطق سید الشهدا و بسیج لشکر انقلابی است.
وی با اشاره به حضور به یادماندنی بسیجیان در این اجتماع اظهار داشت: این حضور نشانه ادب، معرفت، عمق ایمان و بصیرت است که ۱۱۴ گردان از بسیجیان استان در آن حضور دارند که یک گردان از سران طوایف، علمای شیعه عشایر نیز در این جمع حاضرند.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان شعار هفته بسیج ، را بسیج، انقلابی و خدمت گذار خواند و افزود: همزمان با این حضور امروز افتتاح بیمارستان صحرایی در سفید آبه. حضور ۵۰۰ گروه بسیجی باهماهنگی سازمان دامپزشکی طرح واکسیناسیون طیور روستایی و سرشماری دام و طیور روستایی استان را آغاز کرده اند و  فردا نیز افتتاح ۱۱۰ عرصه محرومیت زدایی ، اقتصاد مقاومتی و ۴۰ واحد ساخت واحد محرومین را خواهیم داشت.
سردار معروفی با بیان اینکه بسیج یک ظرفیت انقلابی است، بیان کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب عنوان کرده اند که دشمنان امروز به دنبال موازی کاری و رقیب سازی هستند اما سپاه و بسیج رقیب و مقابل کسی نیست بلکه ما مکمل مسئولین ارزشمند انقلاب برای پیشرفت اهداف نظام هستیم.

تفکر بسیجی، داعش را در سوریه و عراق ناکام گذاشت
سردار عبدالله عراقی جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران در اجتماع ۲۰ هزار نفری یاوران انقلاب ، مدافعان حرم ضمن تبریک هفته بسیج به بسیجیان با بیان اینکه ملموس ترین و زیباترین کارها را در دوران دفاع مقدس بسیجیان انجام دادند، اظهار داشت: در یک دهه اخیر بحثی با عنوان جنگ نا همطراز ، نامتقارن و یا تهدید های نوظهور در دنیا مطرح شده است که گفتمانی جدید در بحث امنیت ملی کشور ها ،منطقه و بین الملل است.
وی با بیان اینکه  این گفتمان جدید برای ما نا اشنا نیست، ادامه داد: زمانی که ما تازه انقلاب را پشت سر گذاشته بودیم و مشغول باز سازی های ویرانی های به جا مانده از دوران طاغوت بودیم دشمنان اسلام ما را درگیر یک جنگ تمام عیار کردند که از نظر محاسبات کمی ما محکوم به شکست بودیم.
سردار عراقی افزود: امروز در رهیافت اثبات گرایی و پوزیتیویسم جا افتاده که روی مباحث کیفی و غیر فیزیکی نمی شود حساب کرد بر عکس تفسیر گرایان که روی مباحث کیفی و گفتمان معنا کاوی بیشتر تاکید دارند.
وی اظهار داشت: از آن جا که اثبات گرایان می گویند همه چیز را باید اندازه بگیریم بر اساس این معیار در ۸ سال دفاع مقدس باید شکست می خوردیم چرا که براساس محاسبات کمی و اندازه گیری ما توانمان قابل مقایسه با عده و عوده و توانمندی های نظامی و پشتیبانی های منطقه ای و بین المللی با ارتش صدام نبود.تجمع بسیجیان نماد قدرت، وحدت و انسجام قومیت ها است
جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران با بیان اینکه امام یک معیار و معنای جدید به نام بسیج را وارد عرصه نبرد کرد، گفت: روحیه بسیجی شهادت طلبی، ایثار و فداکاری است که کمی نیست بلکه کیفی است و این روحیه شهادت طلبی توانست که ما را در صحنه نبرد پیروز کند.
وی با بیان اینکه براساس برآوردهایی که کارشناسان نظامی دنیا کرده بودند ما بیشتر ازیک هفته نمی توانستیم در جنگ مقاومت کنیم، افزود: نه پاسداران چون نوپا، کم تجربه و آموزش کاملی نداشتیم و نه ارتش چون سازمانی که این برادران داشتند وابسته به غرب بود و ابزار و تانک هایشان زمین گیر شده بود، تنها معیاری که جبهه ما را معنا و مفهوم بخشید حضور بسیجی ها بود بسیجی ها بدون چشم داشت از روستا، شهر ، خانه و کاشانه خود دست کشیدند و به صورت داوطلبانه حضور و در صحنه نبرد جنگ جدیدی را در برابر ارتش صدام رقم زدند.
سردار عراقی تصریح کرد: این جنگ ناهمطراز طریقه و شیوه جنگیدن را در صحنه نبرد عوض کرد و امروز طریقه جنگیدن به عمده کشور های غرب اسیا و بلکه به سراسر جهان سرایت کرده که امروز در مقابل داعش ملعون با شیوه جدید و تهدید نوظهور در منطقه با شیوه بسیجی می جنگند.

بسیج وابسته به هیچ سازمان قوم و طایفه ای نیست
جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران با بیان اینکه ما با شیوه بسیجی توانستیم در برابر داعش بجنگیم، افزود: با شیوه کلاسیک و مدرن امکان جنگیدن نبود و امروز این روحیه بسیجی در سوریه بین اهل سنت نیز رسوخ پیدا کرده و در هر نقطه ای جنگ ناهمطراز تنها با روحیه بسیجی امکان پذیر است که بنیانش را امام خمینی(ره) گذاشتند و بسیجیان جمهوری اسلامی بنیانگذاران این شیوه بسیجی هستند.
وی در ادامه این تجمع ۲۰ هزار نفری را کاری بی سابقه با تلاش و کوش کلیه مسئولین و مردم دانست و اظهار داشت: این تجمع نمادی ازقدرت بسیج، وحدت و انسجام قومیت ها، قبایل و مذاهب است.
سردار عراقی خطاب به بسیجیان گفت: امروز دنیا بسیج شده تاوحدت و انسجام ما را به هم بزند . با این تنوع قومی و مذهبی که ما در یک اجتماع بزرگ داریم مشت محکمی به دهان یاوه گویان و استکبار جهانی زدیم.
جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران بیان کرد: قدر این وحدت و انسجام و امنیت را بدانید که برکت این امنیت مرهون خون شهدا و هماهنگی بین طوایف است که تا زمانی که حفظ کنیم امنیت پایدار و با ثبات است.
وی در ادامه گفت: بسیج وابسته به هیچ سازمان قوم و طایفه ای نیست بلکه بسیج درسطح ملی و تحت فرمان ولایت فقیه و فرماندهی معظم کل قوا که هر وقت فرمان دهند در هر صحنه اماده اند .
سردار عراقی در پایان تصریح کرد: بسیجی که توانست درسخت ترین شرایط  و سخت ترین کار یعنی جنگ از عهده اش سربلند و موفق بیرون بیایید اگر این بسیجی را ما اموزش و سازمان دهی کنیم مشکلات را با روحیه و ابتکار بسیجی یکی پس از دیگری با وحدت حل خواهیم کرد .
 در پایان این مراسم از خانواده شهدای مدافع حرم تجلیل شد.
انتهای پیام/

 
سرویس : سیاسی
تاریخ : ۱۳۹۵/۹/۵ - ۱۳:۴۱
کد خبر: ۴۲۶۱۶۴
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۸ + ۶
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۹/۵/۲۲ - ۱۰:۱۰
معرفی برگزیدگان مسابقه پیامکی غدیر در زاهدان
به همت اداره فرهنگی و کانون بسیج حقوقدانان شوراهای حل اختلاف شهرستان زاهدان مسابقه پیامکی غدیر در دهه ولایت و امامت برگزار و افراد برگزیده معرفی شدند.
۱۳۹۹/۵/۲۱ - ۰۷:۵۲
معرفی برگزیدگان مسابقه پیامکی غدیر در زاهدان
به همت اداره فرهنگی و کانون بسیج حقوقدانان شوراهای حل اختلاف شهرستان زاهدان مسابقه پیامکی غدیر در دهه ولایت و امامت برگزار و افراد برگزیده معرفی شدند.
۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۰۷:۲۴
اهدای خون کارکنان شواهای حل اختلاف شهرستان زاهدان
همزمان با اجرای مرحله دوم طرح رزمایش مومنانه کارکنان شوراهای حل اختلاف و تعزیرات حکومتی استان سیستان و بلوچستان با اهدای نذر خون به این طرح پیوستند.
۱۳۹۹/۵/۱۵ - ۰۸:۱۷
اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان در ۴۰ مسجد در سطح شهرستان زاهدان
رییس سازمان بسیج حقوقدانان استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان افزود: این طرح فعلا در ۴۰ مسجد در سطح شهرستان زاهدان و تعدادی از مساجد در شهرستان‌های تابعه انجام می‌شود.
۱۳۹۹/۵/۱۵ - ۰۸:۱۴
جهش تولید بدون ورود جریان حقوقدان کشور امکان پذیر نیست
جانشین فرمانده سپاه سلمان در بسیج اقشار سیستان و بلوچستان گفت: موضوع حمایت از تولید و جهش تولید بدون ورود جریان حقوقدان در کشور امکان پذیر نیست و تا زمانی که جریان حقوقی وارد میدان نشود و گره های حقوق...
۱۳۹۹/۵/۱۵ - ۰۸:۰۶
آزادی یک نفر از مجازات قصاص در زاهدان
رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان گفت: به همت اعضای شورای حل اختلاف شماره 19 زاهدان یک نفر از مجازات حتمی قصاص در زاهدان رهایی یافت.
۱۳۹۹/۵/۱۱ - ۰۹:۰۷
برگزاری دیدار مردمی رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان به صورت ویدئو کنفرانس
در راستای تسریع در روند پاسخگویی به درخواست‌های قضایی شهروندان ، تکریم ارباب رجوع و رعایت پروتکل های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا نشست ملاقات مردمی حجت الاسلام علی مصطفوی نیا به صورت ویدئو ...
۱۳۹۹/۵/۶ - ۰۸:۳۶
آزادی 50 زندانی در شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان
رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان از آزادی 50 زندانی توسط شعب سازشی زندان‌های استان در سه ماهه ابتدای امسال خبر داد.
۱۳۹۹/۵/۶ - ۰۸:۱۹
گره مشکلات مردم با تعامل و همکاری باز شود
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: با تعامل و همکاری باید گره مشکلات مردم باز شود و نهادها و سازمانها نباید خود را کنار بکشند زیرا همه ما سرباز نظام هستیم و باید برای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلا...
۱۳۹۹/۵/۱ - ۱۰:۲۰
سازش دو پرونده مهم در شورای حل اختلاف شماره 27 زاهدان
رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان از سازش دو فقره پرونده اختلاف طایفه ای در شعبه 27 زاهدان خبر داد.رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان از سازش دو فقره پرونده اختلاف طایفه ای در شعبه 27 زاه...

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها