پایگاه خبری تحلیلی دادمردان
امروز: جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹

اوقات شرعی

معاون سیاسی سپاه: ایران الهام بخش جهان اسلام است
معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امام خمینی (ره) با رجوع به اسلام ناب محمدی(ص) از مردم ایران، افرادی زنده و پویا تربیت کرد و امروز نه تنها در کشور خود تولید عزت و علم می کنند، بلکه الهام بخش عزت در جهان اسلام هستند.

به گزارش دادمردان؛ به نقل از خبرگزاری میزان، سردار سرتیپ پاسدار رسول سنایی راد، در مسجدالحسین (ع) جوادیه بیرجند افزود: باید روحیه دینی و انقلابی تقویت شود، امام با تکیه بر اسلام انقلاب را رقم زد و امروز در تصمیم بزرگ کسانی که روحیه جهادی دارند می توانند ایفای نقش کنند.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی هم برای مردم ایران و هم برای مردم منطقه الهام بخش است به همین دلیل استکبار جهانی به دنبال تضعیف نظام و پیاده کردن مدل لیبی در ایران بود.

وی ادامه داد: استکبار جهانی و در صدر آن ایالات متحده آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه غرب آسیا به دنبال جنگ نیابتی برآمدند.

وی ادامه داد: آنها چون احساس کردند با زنده شدن اسلام و پیام انقلاب ایران در دنیا، اسلام مجددا اعتبار پیدا می کند، این منجر به ایجاد همان تمدنی که با ظهور پیامبر(ص) اسلام در جهان اتفاق افتاد، می شود.

وی در ادامه با اشاره به ظهور اسلام و پیش روی مسلمانان تا قلب اروپا، افزود: ماجرای آندلس ضربه مسیحی ها به اسلام بود و امروز هم در بسیاری کشورهای اروپایی گرایش مردم به اسلام تبدیل به یک روند شده است، آنها احساس خطر کردند.

وی اظهار کرد: با ترویج فرهنگ اسلامی بسیاری از دختران مسیحی داوطلب ازدواج با مردان مسلمان بودند، چون در مسلمانان سلامت، غیرت و تضمین زندگی می دیدند.

وی گفت: به این دلیل در بعضی کشورهای اروپایی از جمله دانمارک، فردی اقدام به کشیدن تصاویر موهن از پیامبر(ص) کرد تا چهره اسلام را مخدوش کند.

وی تصریح کرد: زمانی قرآن سوزی می کردند،« تری جونز » کشیش افراطی بود که با هدف تخریب اسلام قرآن آتش می زد، نتیجه این اقدام خلاف اهدافشان شد چون در میان مسلمانان وحدت بیشتر بوجود آمد.

وی در ادامه با اشاره به چگونگی شکل گیری تمدن اسلامی تاکید کرد: در شبه جزیره عربستان با ظهور پیامبر اسلام (ص) ایجاد تمدن اسلامی شکل گرفت.

وی یادآور شد: عرب ها که تا آن روز علاقه شان شمشیر، اسب و گاهی شعر خوانی بود، با تاسی از اسلام تمدن بزرگی در جهان رقم زدند،گاهی در تاریخ گفته می شود که مغولان به ایران حمله کردند، در این کشور چیزی برای غارت و چپاول داشتند اما در عربستان چیزی برای چپاول وجود نداشت.

وی اضافه کرد: پیامبر اسلام (ص) نهضت خود را در یک منطقه بیابانی شروع کرد، اما کسانی که مدعی تمدن در شرق و غرب جهان بودند مجبور به واکنش در برابر دین اسلام شدند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران در ادامه بیان کرد: امپراتوری ایران تسلیم پیام اسلام شد، و جالب است بدانیم ایرانی ها قدرت مقابله داشتند اما آنچه موجب استقبال آنها از مسلمانان شد همین پیام وحیانی نبی مکرم اسلام(ص) بود.

سنایی راد افزود: در ایران آن روز عدالت وجود نداشت و مسلمانان پیام عدالت و برابری و برداری با خود داشتند و حتی گفته شد که رستم فرخزاد فرمانده سپاه ایران قصد تسلیم شدن داشت چون در پیام اسلام نور می دید اما دیگرانی او را وسوسه به جنگ با مسلمانان کردند.

وی اظهار کرد: هرچند بعدها در بین مسلمانان انحراف ایجاد شد و امام صادق (ع) برای احیای ارزش ها اسلامی در آن زمان اقدام و حدیث پیامبر (ص) را منتقل می کردند.

وی در ادامه اضافه کرد: جریان صهیونیستی در اروپا به دنبال مخدوش کردن چهره اسلام و تضعیف جهان اسلام توسط خود مسلمانان رفت، چون دیدند که روش قبلی سودی برایشان ندارد.

معاون سیاسی سپاه پاسداران در ادامه با اشاره به توطئه های استکبار در منطقه یاد آور شد: آنها به دنبال جنگ نیابتی رفتند، این جنگ ابتدا در لیبی آغاز شد و به سوریه تسری پیدا کرد.

سنایی راد افزود: در لیبی ضعف موجب این رخنه شد، قذافی توسط آمریکا تهدید شد ، بعد از سقوط هواپیمای پان آمریکن به اسم « ماجرای لاکربی » مشهور شد، آمریکا لیبی را به حمله نظامی تهدید کرد، قذافی سال 2001 به دلیل اینکه تهدید را رفع کند به سمت مذاکره با آمریکا رفت و به دنبال جلب اعتماد آمریکا بود.

وی اظهار کرد: قذافی تصور می کرد اگر اعتماد آمریکا را جلب کند دیگر مورد تهدید قرار نخواهد گرفت و به همین دلیل خسارت سقوط این هواپیما را پرداخت کرد.

وی یادآور شد: آمریکایی ها مدعی شدند که لیبی باید عوامل دخیل در سقوط هواپیما را هم تحویل دهد و او هم دو عنصر امنیتی خود را به آنها تحویل داد.

معاون سیاسی سپاه گفت: سال 2011 سازمان پیمان آتلانتیک شمالی« ناتو »به بهانه حمایت از معارضان مسلح به لیبی حمله کرد، انگلستان نیز از کشورهای مهاجم بود.

وی اظهار کرد: آمریکایی ها از آن موقع طمع کردند، اگر قدرت کشورهای اسلامی را کاهش دهند می توانند به آنها حمله نظامی کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: در عراق 85 درصد بدنه داعشی ها نیروهای بعثی هستند، بعضی ها ریش گذاشتند و ظاهر خود را تغییر دادند،بعضی دیگر ریش خود را تیغ می زنند و در سنگر آنها حتی مشروب دیده می شود.

وی افزود: امروز مدافعان حرم در قالب یگان مختلف شیوه نبرد میدانی با تروریست ها را یاد گرفته اند و اکنون داعش حرفی از خلافت اسلامی نمی زند و به دنبال حکومتی در ادلب است.

انتهای پیام/

سرویس : سیاسی
تاریخ : ۱۳۹۵/۹/۲۹ - ۰۶:۲۴
کد خبر: ۴۲۶۶۲۶
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۲ + ۶
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۹/۵/۲۲ - ۱۰:۱۰
معرفی برگزیدگان مسابقه پیامکی غدیر در زاهدان
به همت اداره فرهنگی و کانون بسیج حقوقدانان شوراهای حل اختلاف شهرستان زاهدان مسابقه پیامکی غدیر در دهه ولایت و امامت برگزار و افراد برگزیده معرفی شدند.
۱۳۹۹/۵/۲۱ - ۰۷:۵۲
معرفی برگزیدگان مسابقه پیامکی غدیر در زاهدان
به همت اداره فرهنگی و کانون بسیج حقوقدانان شوراهای حل اختلاف شهرستان زاهدان مسابقه پیامکی غدیر در دهه ولایت و امامت برگزار و افراد برگزیده معرفی شدند.
۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۰۷:۲۴
اهدای خون کارکنان شواهای حل اختلاف شهرستان زاهدان
همزمان با اجرای مرحله دوم طرح رزمایش مومنانه کارکنان شوراهای حل اختلاف و تعزیرات حکومتی استان سیستان و بلوچستان با اهدای نذر خون به این طرح پیوستند.
۱۳۹۹/۵/۱۵ - ۰۸:۱۷
اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان در ۴۰ مسجد در سطح شهرستان زاهدان
رییس سازمان بسیج حقوقدانان استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان افزود: این طرح فعلا در ۴۰ مسجد در سطح شهرستان زاهدان و تعدادی از مساجد در شهرستان‌های تابعه انجام می‌شود.
۱۳۹۹/۵/۱۵ - ۰۸:۱۴
جهش تولید بدون ورود جریان حقوقدان کشور امکان پذیر نیست
جانشین فرمانده سپاه سلمان در بسیج اقشار سیستان و بلوچستان گفت: موضوع حمایت از تولید و جهش تولید بدون ورود جریان حقوقدان در کشور امکان پذیر نیست و تا زمانی که جریان حقوقی وارد میدان نشود و گره های حقوق...
۱۳۹۹/۵/۱۵ - ۰۸:۰۶
آزادی یک نفر از مجازات قصاص در زاهدان
رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان گفت: به همت اعضای شورای حل اختلاف شماره 19 زاهدان یک نفر از مجازات حتمی قصاص در زاهدان رهایی یافت.
۱۳۹۹/۵/۱۱ - ۰۹:۰۷
برگزاری دیدار مردمی رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان به صورت ویدئو کنفرانس
در راستای تسریع در روند پاسخگویی به درخواست‌های قضایی شهروندان ، تکریم ارباب رجوع و رعایت پروتکل های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا نشست ملاقات مردمی حجت الاسلام علی مصطفوی نیا به صورت ویدئو ...
۱۳۹۹/۵/۶ - ۰۸:۳۶
آزادی 50 زندانی در شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان
رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان از آزادی 50 زندانی توسط شعب سازشی زندان‌های استان در سه ماهه ابتدای امسال خبر داد.
۱۳۹۹/۵/۶ - ۰۸:۱۹
گره مشکلات مردم با تعامل و همکاری باز شود
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: با تعامل و همکاری باید گره مشکلات مردم باز شود و نهادها و سازمانها نباید خود را کنار بکشند زیرا همه ما سرباز نظام هستیم و باید برای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلا...
۱۳۹۹/۵/۱ - ۱۰:۲۰
سازش دو پرونده مهم در شورای حل اختلاف شماره 27 زاهدان
رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان از سازش دو فقره پرونده اختلاف طایفه ای در شعبه 27 زاهدان خبر داد.رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان از سازش دو فقره پرونده اختلاف طایفه ای در شعبه 27 زاه...

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها