پایگاه خبری تحلیلی دادمردان
امروز: دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹

اوقات شرعی

در بازدید از حاشیه شهر زاهدان عنوان شد؛
رفع معضلات حاشیه نشینی راهی برای پیشگیری از جرایم وآسیب های اجتماعی
رئیس دبیرخانه کارگروه مرکزی پیش بینی و پیشگیری از گسترش بافت های ناکارآمد شهری گفت: رفع معضلات حاشیه نشینی راهکاراصلی مدیریت پیشگیری از جرایم وآسیب های اجتماعی است.

به گزارش دادمردان، رئیس دبیرخانه کارگروه مرکزی پیش بینی و پیشگیری از گسترش بافت های ناکارآمد شهری به همراه جمعه از مسئولین قضایی و دولتی استان  از محلات حاشیه شهر زاهدان بازدید کرد.

در این بازدید حسین میرزایی اظهار داشت: متاسفانه پهنه شمالی زاهدان که هسته اصلی و مرکزی شکل گیری این شهر بوده به حاشیه شهر تبدیل شده است.

وی ادامه داد: اکثر افرادی که از روستاها قصد مهاجرت دارند و همچنین اتباع بیگانه مهاجر این مکان را در زاهدان به عنوان محل سکونت انتخاب می کنند.

رئیس دبیرخانه کارگروه مرکزی پیش بینی و پیشگیری از گسترش بافت های ناکارآمد شهری  با بیان اینکه حاشیه شهرها بستر ارتکاب بسیاری از جرایم است، افزود: مجرمان در این محل ها امکان اختفا پیدا می کنند و در همین راستا

معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه دو راهبرد اساسی را در این زمینه ارائه کرده است که اولین راهکار توانمندسازی سکونتگاه های غیررسمی و دیگری پیشگیری از ایجاد مناطق حاشیه نشین جدید است.

میرزایی در پایان گفت: رفع معضلات حاشیه نشینی راهکاراصلی  مدیریت پیشگیری از جرایم وآسیب های اجتماعی است.