پایگاه خبری تحلیلی دادمردان
امروز: یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

اوقات شرعی

با توجه به گسترش ویروس کرونا و ضرورت فاصله گذاری فیزیکی و هوشمند
تلاش برای تحقق کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها در سیستان و بلوچستان
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به گسترش ویروس کرونا و ضرورت فاصله گذاری فیزیکی و هوشمند، ساماندهی شرایط و نحوه بازگشت مددجویان زندان زاهدان یا برخورداری ایشان از ارفاقات قانونی مندرج در قانون مجازات اسلامی به کلیه واحدهای قضایی استان ابلاغ شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دادمردان، حجت الاسلام علی مصطفوی نیا اظهار کرد: با توجه به گسترش ویروس کرونا و ضرورت فاصله گذاری فیزیکی و هوشمند گروه‌های انسانی و به منظور پیشگیری از اشاعه بیماری کوئید-۱۹، ساماندهی شرایط و نحوه بازگشت مددجویان زندان زاهدان یا برخورداری ایشان از ارفاقات قانونی مندرج در قانون مجازات اسلامی به کلیه واحدهای قضایی استان ابلاغ شد.


رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان ضمن تاکید بر تحقق حقوق شهروندی مددجویان زندان‌های استان گفت: قضات مجربی به صورت فوق العاده به منظور صدور آراء مترتب بر ساماندهی مجازات‌های جایگزین حبس، نظام های نیمه آزادی، تعلیق اجرای باقیمانده مجازات، تعویق اجرای مجازات و تبدیل مجازات حبس به سایر مجازات‌ها در این راستا مدنظر دادگستری کل استان قرار گرفته است.

حجت الاسلام مصطفوی نیا در ادامه به سازوکار کمیسیون عفو استان و الزامات و بایسته های تحقق رافت اسلامی اشاره کرد و افزود: رویکرد دستگاه قضا در مقطع فعلی به نحوی است که پیشنهادات عفو ارسالی در صورت دارا بودن پیش شرط های مربوط به آزادی محکومین منتج شده، لیکن این ساز و کار معطوف به مجرمان نادم و غیر سابقه دار و حرفه ای می‌شود.

وی با تاکید بر سازوکارهای احقاق زندانیان از اعطای مرخصی و ارفاقات قانونی بیان داشت: بدون شک امنیت اجتماعی مهمترین پیش شرط ثبات و پیشگیری از جرایم و آسیب های اجتماعی است و افرادی که آزادی ایشان امنیت جامعه و شهروندان را به مخاطره انداخته، یا آزادی آنها در جامعه بازتاب اجتماعی منفی به همراه داشته باشد، مشمول این بخشنامه نمی شوند.

 رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان با تاکید بر نظارت بر حسن اجرای سرفصل های ارفاقات قانونی در مقطع فعلی ابراز داشت: امید است تا وضعیت زندانیان مخاطب این بخشنامه به طور مستمر بررسی و با توجه به شرایط موجود جامعه و تحقق سیاست های کاهش جمعیت کیفری زندانها، در حد امکان با پیشنهادات تخفیف و تبدیل قرارهای منجر به بازداشت، موجبات آزادی جمعی از زندانیان تحت قرار نیز فراهم شود.

سرویس : تولیدی
تاریخ : ۱۳۹۹/۲/۱۴ - ۰۸:۱۲
کد خبر: ۴۲۷۶۸۸
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۲ + ۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۹/۳/۱۱ - ۱۱:۴۷
یکی از محوری ترین برنامه های دستگاه قضائی فساد ستیزی در جامعه است
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان یکی از محوری ترین برنامه های دستگاه قضائی و سازمانهای وابسته را مبارزه با فساد در جامعه دانست و بیان داشت : همانطور که ریاست محترم قوه قضائیه بر فساد ستیزی در دستگاه...
۱۳۹۹/۳/۱۱ - ۱۰:۴۶
آزادی دو نفر از زندانیان جرائم غیرعمد توسط سازمان بسیج حقوقدانان سیستان و بلوچستان
رئیس سازمان بسیج حقوقدانان سیستان و بلوچستان از آزادی دو نفر از زندانیان جرائم غیرعمد توسط سازمان بسیج حقوقدانان سیستان و بلوچستان خبر داد.
۱۳۹۹/۳/۱۱ - ۱۰:۲۵
برگزاري جلسه هم انديشي در زمينه استفاده از همياران شوراهاي حل اختلاف در سيستان و بلوچستان
رئيس شوراهاي حل اختلاف سيستان و بلوچستان از برگزاري جلسه هم انديشي در زمينه چگونگي استفاده از ظرفيت همياران شوراهاي حل اختلاف در سيستان و بلوچستان خبر داد.
۱۳۹۹/۳/۱۰ - ۱۱:۲۴
قوانینی که درست فهمیده نمیشوند: قتل های ناموسی و ماده های قانونی
ابهام‌ها و شرایطی که مواد قانونی فوق برای برداشت‌های شخصی افراد فراهم می‌کنند تا یک فرد بتواند هم به عنوان ضابط قضایی و هم مجری حکم وارد عمل شود، نتیجتاً موجب به وجود آمدن اتفاقات و حوادث غم‌انگیزی می...
۱۳۹۹/۳/۱۰ - ۱۰:۵۸
کشف 50 هزار لیتر "هیدرو کربن هیدروژنه" قاچاق در زابل
فرمانده انتظامی شهرستان "زابل" از کشف 50 هزار و 182 لیتر "هیدرو کربن هیدروژنه" قاچاق در بازرسی از 2 دستگاه تریلی نفتکش خبر داد.
۱۳۹۹/۳/۶ - ۱۱:۱۷
تحریم اخیر نشان ناکارآمدی و شکست نقشه های سردمداران آمریکا در جنگ ظالمانه اقتصادی است
فرماندهی انتظامی استان سیستان و بلوچستان طی بیانیه ای اقدام اخیر رژیم تروریستی امریکای در تحریم تعدادی از فرماندهان و مقامات ارشد پلیس را محکوم کرد .
۱۳۹۹/۳/۱ - ۱۲:۲۲
صهیونیست به دنبال بردگی کشاندن مسلمانان و کل بشریت است
رئیس سازمان بسیج حقوقدانان استان سیستان و بلوچستان گفت: صهیونیست به دنبال بردگی کشاندن تمام مسلمانان و کل بشریت است که برگزاری آیین روز قدس در تمامی ملت ها وکشور های دنیا دفاع ملت مسلمان در مقابل اس...
۱۳۹۹/۳/۱ - ۱۱:۳۶
قدس نماد همبستگی و نقطه ثقل وحدت امت اسلامی است
رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس بیانیه ای صادر کرد.
۱۳۹۹/۳/۱ - ۰۸:۴۱
مبارزه با رژيم اشغالگرصهيونيستي تا آزادي قدس شريف، آرمان انقلاب اسلامي و مردم ايران است
سازمان بسیج حقوقدانان استان سیستان و بلوچستان با صدور بیانیه ای به مناسبت روز قدس، بر مبارزه با رژيم اشغالگرصهيونيستي تا آزادي قدس شريف تاکید کرد.
۱۳۹۹/۲/۳۰ - ۰۷:۵۱
ایران اینترنشنال» با ایران یا علیه ایران؟
پس از گذشت 3 سال از آغاز به کار تلویزیون ایران اینترنشنال نگاهی به عملکرد این شبکه، می‌تواند نشان دهد ایران اینترنشنال در راستای تامین منافع کدام کشور فعالیت می‌کند.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۹/۳/۱۰ - ۱۰:۵۸
کشف 50 هزار لیتر "هیدرو کربن هیدروژنه" قاچاق در زابل
فرمانده انتظامی شهرستان "زابل" از کشف 50 هزار و 182 لیتر "هیدرو کربن هیدروژنه" قاچاق در بازرسی از 2 دستگاه تریلی نفتکش خبر داد.
۱۳۹۹/۳/۶ - ۱۱:۱۷
تحریم اخیر نشان ناکارآمدی و شکست نقشه های سردمداران آمریکا در جنگ ظالمانه اقتصادی است
فرماندهی انتظامی استان سیستان و بلوچستان طی بیانیه ای اقدام اخیر رژیم تروریستی امریکای در تحریم تعدادی از فرماندهان و مقامات ارشد پلیس را محکوم کرد .