پایگاه خبری تحلیلی دادمردان
امروز: پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

اوقات شرعی

از مبارزه با فساد تا تلاش برای ارتقای سطح دانش حقوقی جامعه
سازمان بسیج حقوقدانان مجموعه ای پویا و فراگیر متشکل از حقوقدانان معتقد به انقلاب اسلامی و پایبند به ارزش های دینی و داوطلب حضور در عرصه مورد نیاز است که حضور ونقش آفرینی در عرصه های مختلف حقوقی، علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی فراهم می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دادمردان، سازمان بسیج حقوقدانان مجموعه ای پویا و فراگیر متشکل از حقوقدانان معتقد به انقلاب اسلامی و پایبند به ارزش های دینی و داوطلب حضور در عرصه مورد نیاز است این سازمان زمینه حضور ونقش آفرینی در عرصه های مختلف حقوقی، علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی را برای تحقق اهداف و ارزش های والای انقلاب اسلامی فراهم می‌کند.

مدیر سازمان بسیج حقوقدانان استان سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار فارس در زاهدان اقدامات و برنامه های این سازمان در استان را شرح می دهد.

ابوالحسین رضایی در پاسخ به اینکه جامعه هدف یا مخاطبین سازمان بسیج حقوقدانان چه کسانی هستند گفت: جامعه هدف این سازمان قضات، وکلاء،سردفتران ودفتر یاران،کارمندان حقوقی قضائی، کارمندان تخصصی وتجربی دستگاههای حقوقی قضائی ،کارشناسان رسمی دادگستری ،نمایندگان حقوقی ادارات ،اساتید حقوق ،فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی حقوق وفقه وفقه  هستند.

وی  با اشاره به اهداف کلان سازمان بسیج حقوقدانان  افزود: حفظ، تداوم، بسط وتعمیق اهداف انقلاب اسلامی دردستگاه های تقنینی، حقوقی وقضایی، کمک به احیاء حقوق عامه در راستای عدالت گستری ومقابله با فساد  و تبین ونشر اندیشه های حقوقی اسلام ناب محمدی مهمترین اهداف این سازمان است.

*فعالیت 8 کنون بسیج حقوقدانان در سیستان و بلوچستان

رئیس سازمان بسیج حقوقدانان سیستان و بلوچستان در زمینه فعالیت این سازمان در استان نیز ادامه داد: این سازمان دارای 8کانون بسیج حقوقدانان  است که 3کانون آن در مرکز استان و 5کانون آن در شهرستان های ،زابل ، زهک، سراوان ، ایرانشهر  و چابهار  فعال هستند.

وی مبارزه با فساد و تلاش برای عدالت گستری، شبکه سازی نخبگان حقوقی ،قضائی وتقنینی ،کشور در راستای نقش آفرینی درعرصه های مورد نیازانقلاب ، تربیت حقوق دانان مومن، انقلابی پای کار(حقوق دان تراز انقلاب اسلامی ) ،کمک به پیشگیری از وقوع جرم وکاهش آسیب های اجتماعی (با ترویج فرهنگ قانون مداری ،آموزش همگانی ومشاوره های حقوقی ) و ترویج فرهنگ ایثار وشهادت وخدمت جهادی   را خط اصلی سازمان بسیج حقوقدانان عنوان کرد.

*اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدانان در 40 مسجد شهرستان زاهدان

رضایی با اشاره به اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان  گفت: استفاده از ظرفیت مساجد و میعادگاه‌های نماز جمعه به منظور ترویج فرهنگ معاضدت به گروه های آسیب پذیر جامعه و ارائه مشاوره رایگان به دانش آموزان ،اصناف ، در محور های خانواده، کسب وکار وحقوق عامه به منظور کاهش آسیب های اجتماعی  وجلوگیری از اطاله دادرسی است که این  طرح مورد تاکید ریاست محترم قوه قضائیه نیز است.

رئیس سازمان بسیج حقوقدانان سیستان و بلوچستان ادامه داد: در این خصوص تفاهم نامه ای با معاونت فرهنگی دادگستری تنظیم شده و این طرح مشترکا با همکاری آن معاونت انجام شده این طرح در 40مسجد در سطح شهرستان زاهدان و تعدادی از مساجد در شهرستان های تابعه انجام می‌شود و در این خصوص از توان کانون وکلاء، سردفتران، اساتید و قضات بهره گیری می شود و پیگیری در راستای اجرای این طرح در سایر مساجد نیز در دستور کار قرار دارد.

وی تصریح کرد:  تلاش داریم با انجام آگاه سازی حقوقی و با ارائه پاسخ به شبهات مردم در جهت کاهش ورودی پرونده ها و جلوگیری از اطاله دادرسی در محاکم قضائی نقش ایفا کنیم، در این خصوص این سازمان همکاری تنگاتنگی با دفاتر تسهیل گری در جهت ارائه مشاوره های حقوقی دارد.

 رئیس سازمان بسیج حقوقدانان سیستان و بلوچستان گفت: این سازمان با شناسایی فارغ التحصیلان رشته حقوق در هر محله اقدام به جذب حقوقدانان بسیجی تحت عنوان(حقوقدان مقیم ) جهت ارائه پاسخ به شبهات نمازگزاران و در صورت نیاز هماهنگی وارتباط با سازمان جهت اعزام وکلاء ،سردفتران و قضات جهت  پاسخ گویی به شبهات نماز گزاران واهالی محل می نماید .

وی آگاهسازی های حقوقی به منظور کاهش آسیب های اجتماعی،تحکیم خانواده ،کاهش طلاق،کاهش اعتیاد ،کاهش خشونت ،کاهش اختلافات مالی و اقتصادی را از اهداف اجرای این طرح عنوان کرد.

وی با اشاره بیماری کرونا و نحوه  فعالیت سازمان در دوران کرونایی گفت:  با توجه به بیماری کرونا فعالیت این سازمان از طریق پیامک های اطلاع رسانی و ارائه نکات لازم حقوقی در خصوص پرونده هایی که بیشترین ورودی به محاکم قضایی را دارد  اقدام به آگاه سازی های حقوقی از طریق فضای مجازی و شبکه های اجتماعی کرده است.

*آزادی 7 زندانی جرائم غیر عمد در طرح کمک مومنانه

رضایی با اشاره به اقدامات این سازمان در زمینه کمک مومنانه  نیز گفت:  در بحث کمک های مومنانه سازمان بسیج حقوقدانان استان با مساعدت خیرین در مرکز استان وکانون های تحت امر در سطح شهرستان ها توانسته با پرداخت 70 میلیون تومان زمینه آزادسازی 7نفر از زندانیان معسر جرائم غیر عمد سراسر استان را فراهم و این افراد به آغوش خانواده بازگشت کنند و  همچنین در بحران کمبود خون در کشور با اعزام بسیجیان تحت پوشش به مراکز انتقال خون در سطح استان در جهت رفع این معضل گامهای موثری برداشته است.

انتهای پیام/

سرویس : تولیدی
تاریخ : ۱۳۹۹/۴/۱۰ - ۱۱:۰۶
کد خبر: ۴۲۷۷۲۴
 
ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۴ + ۱۱
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

۱۳۹۹/۴/۱۶ - ۱۱:۳۵
افزایش 27 درصدی پرونده های وارده به شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان
رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان از افزایش 27.81 درصدی پرونده های وارده به شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان خبرداد.
۱۳۹۹/۴/۱۴ - ۰۸:۲۶
درگذشت رزمنده با اخلاق و مجاهد سپاه سلمان سیستان و بلوچستان
سرهنگ رضا لطیفی ،جانشین فرماندهی امور اقشار سپاه سلمان در سن ۵۷ سالگی ،به علت مبتلا شدن به بیماری کرونا درگذشت.
۱۳۹۹/۴/۱۰ - ۱۱:۰۶
از مبارزه با فساد تا تلاش برای ارتقای سطح دانش حقوقی جامعه
سازمان بسیج حقوقدانان مجموعه ای پویا و فراگیر متشکل از حقوقدانان معتقد به انقلاب اسلامی و پایبند به ارزش های دینی و داوطلب حضور در عرصه مورد نیاز است که حضور ونقش آفرینی در عرصه های مختلف حقوقی، علمی،...
۱۳۹۹/۴/۹ - ۰۹:۱۲
آزادی 4 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد در سیستان و بلوچستان
مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان ازآزادی 4 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد همزمان با دهه کرامت در سیستان و بلوچستان خبرداد.
۱۳۹۹/۴/۹ - ۰۸:۲۰
تصویب لایحه مقابله با خشونت علیه زنان نتایج بسیار خوبی به دنبال دارد
مدیر دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: با تصویب لایحه مقابله با خشونت علیه زنان اقدامات بسیار خوبی برای احقاق حقوق زنان می توان انجام داد.
۱۳۹۹/۴/۸ - ۱۰:۱۸
ارائه مشاوره حقوقی توسط بسیجیان حقوقدانان
در راستای ارتقای دانش حقوقی مردم در هفته قوه قضاییه اقدامات لازم در راستای ارایه مشاوره حقوقی به مردم صورت گرفت.
۱۳۹۹/۴/۸ - ۱۰:۱۳
بازدید از کانون اصلاح و تربیت زندان مرکزی زاهدان
رئیس سازمان بسیج حقوقدانان استان از کانون اصلاح و تربیت زندان مرکزی زاهدان بازدید کرد.
۱۳۹۹/۴/۷ - ۰۸:۲۵
استفاده حداکثری از ظرفیت ریش سفیدان و معتمدان در سیستان و بلوچستان
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان بر استفاده حداکثری از ظرفیت ریش سفیدان و معتمدان برای برقراری صلح و سازش در استان تاکید کرد.
۱۳۹۹/۴/۳ - ۱۰:۳۳
آزادی 6 زندانی جرائم غیرعمد به مناسبت هفته قوه قضائیه
سید عبدالحسین سجادی مدیر نمایندگی ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان از آزادی شش زندانی جرایم غیر عمد استان به مناسبت هفته قوه قضائیه خبر داد و بیان کرد: این افراد به علت ناتوانی در پرداخت دیون مالی و م...
۱۳۹۹/۴/۱ - ۰۸:۱۹
گرگ بیابان پس از شش سال فرار به دام افتاد
دادستان عمومی و انقلاب ایرانشهر از دستگیری قاتل و شرور فراری با هویت ( ع . ح ) معروف به گرگ بیابان پس از شش سال فرار خبر داد.

پربننده ترین ها

پر بحث ترینها

۱۳۹۹/۴/۱۴ - ۰۸:۲۶
درگذشت رزمنده با اخلاق و مجاهد سپاه سلمان سیستان و بلوچستان
سرهنگ رضا لطیفی ،جانشین فرماندهی امور اقشار سپاه سلمان در سن ۵۷ سالگی ،به علت مبتلا شدن به بیماری کرونا درگذشت.
۱۳۹۹/۴/۱۶ - ۱۱:۳۵
افزایش 27 درصدی پرونده های وارده به شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان
رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان از افزایش 27.81 درصدی پرونده های وارده به شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان خبرداد.