دفاع ازحریم اهل بیت(ع) مرزوبوم نمی شناسد/7شهیدمدافع اسلام سهم سیستان وبلوچستان

کد مطلب: 424370  |  تاريخ: پنج شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۵  |  ساعت: ۱۰:۲۳


مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران سیستان وبلوچستان:

دفاع ازحریم اهل بیت(ع) مرزوبوم نمی شناسد/7شهیدمدافع اسلام سهم سیستان وبلوچستان

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران سیستان وبلوچستان با بیان اینکه دفاع از حریم اهل بیت(ع) مرزو بوم نمی شناسد، گفت: افراد زیادی به عنوان مدافع اسلام راهی میدان نبرد می شوند که در این راستا سهم سیستان وبلوچستان هفت شهید مدافع اسلام است

به گزارش دادمردان، به نقل از زاهدانه، عباس پالاش در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به ایجاد اشتغالزایی برای فرزندان خانواده های ایثارگر اظهار داشت: بر اساس قانون کلیه دستگاهها و نهادهای دولتی موظف هستند 30 درصد از سهم استخدام خود را به خانواده بنیاد شهید اختصاص دهند از اینرو در سال گذشته261 نفر از این افراد برای استخدام به سازمان ها و واحدهای تولیدی در استان معرفی شدند.
وی با بیان اینکه استان سیستان و بلوچستان دارای 329 گلزار شهدا است، گفت: با همکاری کارگروه گلزارها 325 گلزار که 98 درصد گلزارها را شامل می شود ساماندهی شده که در این راستا از ابتدای سال تاکنون 764 برنامه در این مکان های معنوی برگزار شده است.
این مسئول به منظور حل مشکل مسکن خانواده های ایثارگران از واگذاری 434 سهم ریالی برای زمین مشاع و اعطای 600 میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن خبر داد و افزود: هم اینک 2 هزار دانشجو و 1500 دانش آموز شاهد در استان وجود دارد به طوری که رتبه سوم کشوری در کمترین میزان مشروطی متعلق به دانش آموزان این نهاد بوده است.
وی از ساخت نخستین مستند شهید میرحسینی با همکاری صدا و سیمای مرکز زاهدان خبر داد و گفت: 4 هزار و 896 برگ آثار شهدا شامل وصیت نامه، برگ نوشته و آثارمتعلق به شهدا توسط معاونت فرهنگی بنیاد شهید در سال گذشته جمع آوری شده که در این زمینه سال گذشته 3 کتاب پیرامون شهید و شهادت از سوی بنیاد شهید استان چاپ شد.
پالاش در ادامه با اشاره به فعالیت های ورزشی خانواده های شهدا، جانبازان، و ایثارگران نیز تصریح کرد: 13 هزار و 534 نفر از از این افراد در سال گذشته در فعالیتهای ورزشی بنیاد شهید حضور داشتند.
وی با بیان اینکه دفاع از حریم اهل بیت(ع) مرزو بوم نمی شناسد گفت: افراد زیادی به عنوان مدافع اسلام راهی میدان نبرد می شوند که در این راستا سهم سیستان وبلوچستان هفت شهید مدافع اسلام است که 2 تن از این شهدا از اهل سنت استان بوده که جان خود را برای حفظ امنیت و آرامش ایران اسلامی فدا کردند.
انتهای پیام/


http://www.dadmardan.ir/detail/News/424370/4

چاپ خبر