حضور جهادگران همیشه در صحنه در مناطق سیل زده/ امداد رسانی 900 بسیجی به مردم بلوچستان

کد مطلب: 427331  |  تاريخ: شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵  |  ساعت: ۱۱:۱۶


در پی بارش های سیل آسا در جنوب استان؛

حضور جهادگران همیشه در صحنه در مناطق سیل زده/ امداد رسانی 900 بسیجی به مردم بلوچستان

در پی باران های سیل آسا در جنوب سیستان و بلوچستان 25 گروه جهادی در قالب 900 بسیجی عازم امداد رسانی به مردم سیل زده شدند.

به گزارش دادمردان به نقل از عصرهامون، بسیجیان سیستان و بلوچستان سال هاست که بی وقفه برای امنیت پایدار، رفع موانع اقتصادی، محرومیت زدایی ، رفع معضلات بهداشت و درمان و ارتقاء علمی استان در تلاشند تا لبخند رضایت بر لب های مردم محروم این خطه از کشور نقش بندند.

نگاهی به کارنامه بسیجیان در جنوب شرق کشور نشان از لبخند های شیعه و سنی در گوشه گوشه این استان دارد.
علی ای حال بارش های سیل آسا و عدم حضور به موقع مسئولین دولتی در این مناطق سبب شد تا بار دیگر این جهادگران وارد عمل شده و به کمک مردم سیل زده جنوب استان بشتابند.
سرهنگ علی اکبر جعفری مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه سلمان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به باران های اخیر استان گفت: در راستای شرایط جوی استان سیستان و بلوچستان علی رغم این که بارش باران رحمت الهی است اما با بی تدبیری هایی که صورت گرفت این نعمت تبدیل به زحمت و نغمت برای استان شد .
وی ادامه داد: سیلی که در عمده مناطق بوچستان حادث شد به کمک نیروهای بسیجی، پاسدار و سرباز که جز اولین گروه هایی بودند که در این مناطق حاضر شدند اقدامات خوبی را انجام دادند.
سرهنگ جعفری تصریح کرد: 25 گروه جهادی بالغ بر 900 نفر بسیجی به اقدامات جهادی در این مناطق پرداختند که در وهله اول امداد رسانی به مردم انجام شد، سپس جلوگیری از ورود سیل به مناطق مسکونی، باز کردن مسیرها، و کمک رسانی به دام های گرفتار در سیل صورت گرفت.
مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه سلمان اظهار داشت: در حال حاضر به کمک کلیه نیروهای جهادی سراسر کشور در حال تلاش برای جمع آوری کمک های مردمی در قالب کالا و خدمات ریالی برای توزیع بین مردم و ساخت و ساز منازل هستیم که پس از جمع آوری این کمک ها حجم وسیعی از گروه های جهادی کشور برای کمک به مردم سیل زده عید نوروز به استان اعزام می شوند تا تسکین آلام مردم سیل زده باشند.
وی با بیان اینکه اکثر شهرهای استان درگیر بارش باران هستند، افزود: با این حال شهرستان های دلگان، نیکشهر، خاش، ایرانشهر ، چابهار و زرآباد بیشترین حجم خسارت ها را متحمل که تعداد زیادی از گروه های جهادی به این مناطق اعزام شده بودند.
سایت دلگان پرس در این خصوص نوشت: نیروهای جهادی و پاسدار از همان ساعات اولیه برای کمک به مردم سیل زده در این شهرستان حاضر شدند.
در ادامه بیان شده بود که این روزها تفکر بسیجی است توانسته نگاه منفعت طلبی را در هم شکسته و با فعالیت های جهاد گونه خود غبار محرومیت را از چهره مناطق کم برخوردار بخش های محروم جنوب غرب سیستان و بلوچستان بزداید.
حضور گروه های جهادی بومی دلگان در کمک به محرومان و مستضعفان و کمک به سیل زدگان این شهرستان به خوبی نشان داده است که تفکر انقلابی و حزب اللهی تنها راه نجات، از مشکلات و معضلات کنونی جامعه است.
سایت تسنیم نوشت:  واکنش به‌موقع و سریع نیروهای گروه‌های جهادی بسیج سازندگی و نیروهای بسیج و سپاه قابل توجه است که از صبح امروز بلافاصله در پی آبگرفتگی معابر وارد عمل شده و امدادرسانی به مردم را آغاز کرده‌اند. این امدادرسانی به ویژه در شهرستان دلگان نمود زیادی داشته است.
مردم سیل‌زده شهرستان دلگان که خانه‌های آن‌ها در پی وقوع سیل در چند روز گذشته تخریب شده و در حال حاضر در چادر اسکان موقت دارند؛ با توجه به وقوع بارش مجدد باران در شرایط نامناسبی قرار گرفته‌اند.
علی ای حال گروه های جهادی و پاسدار همچنان در مناطق سیل زده حضور دارند.
انتهای پیام/
 

http://www.dadmardan.ir/detail/News/427331/5

چاپ خبر