حفظ امنیت جامعه از مهمترین واجبات است/ مردم و مسئولین باید در راستای پیشگیری از جرم کمک کنند

کد مطلب: 427362  |  تاريخ: سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵  |  ساعت: ۰۷:۳۷


رییس کل دادگستری سیستان وبلوچستان؛

حفظ امنیت جامعه از مهمترین واجبات است/ مردم و مسئولین باید در راستای پیشگیری از جرم کمک کنند

رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: همه مردم و مسئولین و برنامه ریزان جامعه باید در راستای پیشگیری از جرایم و آسیبها کمک کنند تا زمینه جرم در جامعه از بین برود.

به گزارش دادمردان، رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان در حاشیه جشن آزادی زندانیان در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: هدف از تشکیل حکومت اسلامی احیای ارزشهای دینی است و تلاش دین مبین اسلام به حداقل رساندن آسیب ها و جرایم در جامعه است.

 

حجت الاسلام ابراهیم حمیدی ادامه داد: هدف از انقلاب اسلامی تاسیس یک جامعه به دور از آسیب و جرم بود اما امروزه متاسفانه با آسیبهای اجتماعی،  جرایم و مجرمین زیادی روبرو هستیم و تا زمانی که جرم و مجرم وجود دارد زندان هم یکی از ضرورت های ناخواسته جامعه است.

 

وی  با اشاره به خدمات سازمان زندانها، افزود: امروز خدمات بسیار خوبی در زندانها به مددجویان ارائه می شود چه در بخش فرهنگی چه در مباحث قرآنی، اشتغال و حرفه آموزی که به عنوان یک الگوی موفق ، قابل ارائه به دنیا می باشد و امیدواریم جامعه ما به حدی از رشد برسد که آمار کیفری به حداقل برسد و یک روزی جشن عدم ارتکاب جرم را برگزار کنیم.

 

رئیس شورای قضایی استان در ادامه با اشاره به تبلیغات مسموم رسانه های معاند، خاطر نشان کرد: علی رغم همه تبلیغات مسمومی که در رسانه های دنیا علیه زندانهای ما انجام می شود این افتخار وجود دارد که در نظام جمهوری اسلامی ، زندان صرفا به عنوان مکانی برای مجازات دیده نمی شود بلکه زندان را محلی برای بازپروری شخصیت افراد تعریف شده و لذا تلاش می شود پس از ورود مجرم به زندان ، شخصیت و هویت از دست رفته او را به او برگردانند.

 

وی گفت: امسال مانند سالهای گذشته جشن آزادی زندانیان بسیار پرخیر و برکت است وبه امید روزی که در استان جشن عدم وجود جرم و مجرم برگزار شود و در این راستا همه مردم و مسئولین و برنامه ریزان جامعه باید در راستای پیشگیری از جرایم و آسیبها کمک کنند تا زمینه جرم در جامعه از بین برود.

حجت الاسلام حمیدی با اشاره به آزادی 95 نفر از مددجویان جرایم غیر عمد، بیان داشت: برای ما آزادی زندانیان بسیار مهم است و تلاش می کنیم به لحاظ مسایل انسان دوستانه زندانیان از رأفت اسلامی برخوردار شوند اما مهمتر از آن حفظ امنیت جامعه است که از مهمترین واجبات است اگر به این نتیجه برسیم که آزاد کردن زندانی به امنیت جامعه خلل ایجاد می کند یا زندانی اصرار به ارتکاب جرم دارد مطمئنا جای او در زندان است و نباید انتظار داشت کسی که برای چندمین بار به زندان بر می گردد از رأفت اسلامی برخوردار شود.

 

انتهای پیام//


http://www.dadmardan.ir/detail/News/427362/14

چاپ خبر